Иорданиянинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув тўғрисида
22 декабрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоевнинг Иордания Ҳошимийлар Подшоҳлигининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Демие Ҳаддад билан учрашуви бўлиб ўтди.
Музокаралар давомида Ўзбекистон-Иордания муносабатларининг бугунги ҳолати ва истиқболлари юзасидан атрофлича фикр алмашилди. Хусусан, 2025 йил давомида сиёсий-дипломатик, савдо-иқтисодий, инвестисиявий, маданий-гуманитар, туризм ва таълим соҳаларида эришилган асосий натижалар сарҳисоб қилинди.
Шунингдек, 2026 йилда икки томонлама кун тартибида турган чора-тадбирларнинг самарали ижросини таъминлаш бўйича аниқ вазифалар белгилаб олинди.
Учрашувда олий даражада эришилган келишувларни изчил амалга ошириш, мавжуд имкониятлардан тўлиқ фойдаланган ҳолда ўзаро манфаатли йўналишларда алоқаларни янада мустаҳкамлаш муҳимлиги таъкидланди.

О встрече с послом Иордании в Узбекистане
22 декабря первый заместитель министра иностранных дел Узбекистана Бахромжон Аълоев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Иорданского Хашимитского Королевства в Узбекистане Демие Хаддад.
В ходе переговоров состоялся обстоятельный обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах узбекско-иорданских отношений. В частности, были подведены итоги основных результатов, достигнутых в 2025 году в политико-дипломатической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной, туристической и образовательной сферах.
Также были определены конкретные задачи по обеспечению эффективной реализации мероприятий, предусмотренных двусторонней повесткой на 2026 год.
В ходе встречи была подчеркнута важность последовательной реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне, а также дальнейшего укрепления сотрудничества по взаимовыгодным направлениям с полным использованием имеющегося потенциала.