Иорданиянинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув тўғрисида
22 декабрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоевнинг Иордания Ҳошимийлар Подшоҳлигининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Демие Ҳаддад билан учрашуви бўлиб ўтди.
Музокаралар давомида Ўзбекистон-Иордания муносабатларининг бугунги ҳолати ва истиқболлари юзасидан атрофлича фикр алмашилди. Хусусан, 2025 йил давомида сиёсий-дипломатик, савдо-иқтисодий, инвестисиявий, маданий-гуманитар, туризм ва таълим соҳаларида эришилган асосий натижалар сарҳисоб қилинди.
Шунингдек, 2026 йилда икки томонлама кун тартибида турган чора-тадбирларнинг самарали ижросини таъминлаш бўйича аниқ вазифалар белгилаб олинди.
Учрашувда олий даражада эришилган келишувларни изчил амалга ошириш, мавжуд имкониятлардан тўлиқ фойдаланган ҳолда ўзаро манфаатли йўналишларда алоқаларни янада мустаҳкамлаш муҳимлиги таъкидланди.

Meeting with the Ambassador of Jordan to Uzbekistan
On December 22, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hashemite Kingdom of Jordan to Uzbekistan Demieh Haddad.
During the talks, a comprehensive exchange of views took place on the current state and future prospects of Uzbekistan–Jordan relations. In particular, the main results achieved in 2025 in the political-diplomatic, trade-economic, investment, cultural-humanitarian, tourism, and education sectors were reviewed.
The parties also identified specific tasks to ensure the effective implementation of measures included in the bilateral agenda for 2026.
The meeting emphasized the importance of the consistent implementation of agreements reached at the highest level and the further strengthening of cooperation in mutually beneficial areas through the full utilization of existing opportunities.