Қозоғистон элчиси билан учрашув тўғрисида
18 декабрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев Қозоғистоннинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Бейбут Атамкулов билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида томонлар икки томонлама кун тартибидаги долзарб масалаларни муҳокама қилдилар, 2025 йил якунлари бўйича сиёсий, савдо-иқтисодий ҳамда маданий-гуманитар соҳалардаги ҳамкорлик натижаларини сарҳисоб қилдилар ва 2026 йилга мўлжалланган ҳамкорликнинг устувор йўналишларини белгилаб олдилар.
2025 йил 15–16 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Қозоғистон Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг Ўзбекистонга давлат ташрифи ҳамда Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг етинчи Маслаҳат учрашувининг муваффақиятли якунларига алоҳида эътибор қаратилди.

On the Meeting with the Ambassador of Kazakhstan
On December 18, First Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Uzbekistan Beibut Atamkulov.
During the meeting, the parties discussed topical issues on the bilateral agenda, reviewed the results of cooperation in the political, trade and economic, as well as cultural and humanitarian spheres for 2025, and outlined priority areas of interaction for 2026.
Special attention was paid to the successful outcomes of the state visit of the President of the Republic of Kazakhstan, Kassym-Jomart Tokayev, to Uzbekistan and the Seventh Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia, which were held on November 15–16, 2025, in Tashkent.