Қозоғистон элчиси билан учрашув тўғрисида
18 декабрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев Қозоғистоннинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Бейбут Атамкулов билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида томонлар икки томонлама кун тартибидаги долзарб масалаларни муҳокама қилдилар, 2025 йил якунлари бўйича сиёсий, савдо-иқтисодий ҳамда маданий-гуманитар соҳалардаги ҳамкорлик натижаларини сарҳисоб қилдилар ва 2026 йилга мўлжалланган ҳамкорликнинг устувор йўналишларини белгилаб олдилар.
2025 йил 15–16 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Қозоғистон Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг Ўзбекистонга давлат ташрифи ҳамда Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг етинчи Маслаҳат учрашувининг муваффақиятли якунларига алоҳида эътибор қаратилди.

О встрече с послом Казахстана
18 декабря первый заместитель министра иностранных дел Узбекистана Бахромжон Аълоев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Казахстан в Узбекистане Бейбутом Атамкуловым.
В ходе встречи стороны обсудили актуальные вопросы двусторонней повестки, подвели итоги сотрудничества
в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах за 2025 год и обозначили приоритетные направления взаимодействия на 2026 год.
Особое внимание было уделено успешным итогам государственного визита Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева в Республику Узбекистан и Седьмой Консультативной встречи глав государств Центральной Азии, которые были проведены 15-16 ноября 2025 года в городе Ташкенте.