Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Филиппин ва Мўғулистоннинг мамлакатимиздаги фахрий консули билан учрашув ўтказди
Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев Мўғулистон ва Филиппиннинг Ўзбекистондаги фахрий консули Бехбат Содном билан учрашув ўтказди.
Мулоқот давомида икки томонлама ҳамкорликнинг долзарб масалалари, жумладан, ушбу мамлакатлар билан савдо-иқтисодий ва сармоявий алоқаларни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Хусусан, Ўзбекистонда инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш ҳамда ўзаро савдо ҳажмини кенгайтириш мақсадида Мўғулистон ва Филиппиннинг етакчи компанияларини жалб этишга алоҳида эътибор қаратилди.

Первый заместитель министра иностранных дел Узбекистана встретился с почётным консулом Монголии и Филиппин в нашей стране
Первый заместитель министра иностранных дел Узбекистана Бахромжон Аълоев сегодня встретился с почётным консулом Монголии и Филиппин в нашей стране Бехбатом Содномом.
Входе беседы были обсуждены актуальные вопросы двустороннего сотрудничества, в том числе перспективы развития торгово-экономических и инвестиционных связей с указанными странами.
Особое внимание было уделено привлечению ведущих компаний Монголии и Филиппин для реализации инвестиционных проектов в Узбекистане и расширению объёмов взаимной торговли.