Президентимиз Гулистон шаҳридаги фожиада жабрланганлардан хабар олди
Бу ерда икки кун олдин Гулистон шаҳридаги умумий овқатланиш шохобчаларидан бирида газ баллони портлаши оқибатида жароҳат олганлар даволанмоқда.
Марказ раҳбарияти ва шифокорлар Президентимизга беморларнинг аҳволи ва даволаш жараёнларининг бориши ҳақида ахборот берди. Давлатимиз раҳбари бахтсиз воқеада турли даражада тан жароҳати олган фуқаролар даволанаётган палаталарга кириб, улардан хабар олди, оила аъзолари билан суҳбатлашди.
Президентимиз мутасаддиларга жабрланганларга зарур барча тиббий ёрдам кўрсатилишини қатъий назоратга олиш бўйича топшириқ берди. Бахтсиз ҳодиса оқибатида қурбон бўлганларнинг оила аъзоларига ҳамдардлик билдириб, уларга моддий ёрдам кўрсатиш зарурлигини қайд этди.
Масъуллар олдига содир бўлган воқеанинг сабабларини пухта ўрганиш, қонун устуворлигини таъминлаш, келгусида бундай ҳолатларнинг олдини олиш ва ёнғин хавфсизлиги устидан назорат ишларини кучайтириш вазифаси қўйилди.

The President visits the injured after a tragedy in Gulistan city
President Shavkat Mirziyoyev visited the Syrdarya branch of the Republican Scientific Center for Emergency Medical Care.
Patients who were injured in a gas cylinder explosion that occurred two days ago at a catering facility in the city of Gulistan are being treated here.
The center’s management and doctors briefed the President on the condition of the patients and the progress of their treatment. The Head of State visited the wards where citizens with injuries of varying severity are being cared for, inquired about their well-being, and spoke with their family members.
The President instructed responsible officials to take strict control over the provision of all necessary medical assistance to the victims. Expressing condolences to the families of the deceased, he emphasized the need to provide them with material support.
Competent authorities have been tasked with thoroughly investigating the causes of the incident, ensuring the rule of law, taking measures to prevent similar cases in the future, and strengthening oversight of compliance with fire safety requirements.