Президентимиз Гулистон шаҳридаги фожиада жабрланганлардан хабар олди
Бу ерда икки кун олдин Гулистон шаҳридаги умумий овқатланиш шохобчаларидан бирида газ баллони портлаши оқибатида жароҳат олганлар даволанмоқда.
Марказ раҳбарияти ва шифокорлар Президентимизга беморларнинг аҳволи ва даволаш жараёнларининг бориши ҳақида ахборот берди. Давлатимиз раҳбари бахтсиз воқеада турли даражада тан жароҳати олган фуқаролар даволанаётган палаталарга кириб, улардан хабар олди, оила аъзолари билан суҳбатлашди.
Президентимиз мутасаддиларга жабрланганларга зарур барча тиббий ёрдам кўрсатилишини қатъий назоратга олиш бўйича топшириқ берди. Бахтсиз ҳодиса оқибатида қурбон бўлганларнинг оила аъзоларига ҳамдардлик билдириб, уларга моддий ёрдам кўрсатиш зарурлигини қайд этди.
Масъуллар олдига содир бўлган воқеанинг сабабларини пухта ўрганиш, қонун устуворлигини таъминлаш, келгусида бундай ҳолатларнинг олдини олиш ва ёнғин хавфсизлиги устидан назорат ишларини кучайтириш вазифаси қўйилди.

Президент навестил пострадавших при трагедии в городе Гулистане
Президент Шавкат Мирзиёев посетил Сырдарьинский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи.
Здесь проходят лечение пострадавшие в результате взрыва газового баллона, произошедшего два дня назад в одном из заведений общественного питания города Гулистан.
Руководство центра и врачи проинформировали Президента о состоянии пациентов и ходе лечебного процесса. Глава государства вошел в палаты, где находятся граждане, получившие травмы различной степени тяжести, поинтересовался их самочувствием и побеседовал с членами их семей.
Президент поручил ответственным должностным лицам взять под строгий контроль оказание всей необходимой медицинской помощи пострадавшим. Выразив соболезнования семьям погибших, он подчеркнул необходимость оказания им материальной поддержки.
Перед компетентными органами поставлены задачи всесторонне изучить причины произошедшего, обеспечить верховенство закона, принять меры по предотвращению подобных случаев в будущем и усилить контроль за соблюдением требований пожарной безопасности.