Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Австрия Федерал иқтисодий палатаси раҳбари билан учрашди
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов 3 декабрь куни Австрия Федерал иқтисодий палатаси раҳбари Анжелика Сери-Фрошавер билан учрашув ўтказди.
“Австрия Федерал иқтисодий палатаси раҳбари Анжелика Сери-Фрошавер хоним билан учрашдик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram каналида. – Ўзбекистон ўзининг кенг кўламли иқтисодий ислоҳотлари билан ўз ҳамкорлари ва хорижий компанияларга барча истиқболли йўналишларда ўзаро манфаатли ҳамкорликни таклиф этади.
Биз Ўзбекистон ва Австрия ишбилармон доиралари ўртасидаги яқин шериклик алоқаларини қўллаб-қувватлаймиз ва уларни янада мустаҳкамлашга тайёрлигимизни билдирамиз”.

Министр иностранных дел Узбекистан провел встречу с главой Федеральной палаты экономики Австрии
3 декабря министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел встречу с Анжеликой Сери-Фрошауэр, главой Федеральной палаты экономики Австрии.
“Встретились г-жой Анжеликой Сери-Фрошауэр, главой Федеральной палаты экономики Австрии , – написал в своем telegram канале глава МИД Узбекистана. – Узбекистан с его масштабными экономическими реформами предлагает своим партнерам и иностранным компаниям взаимовыгодное сотрудничество во всех перспективных направлениях.
Мы приветствуем и готовы содействовать установлению более тесных связей между деловыми кругами Узбекистана и Австрии”.