Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Жаҳон банкининг Марказий Осиё бўйича минтақавий директори билан учрашди
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Жаҳон банкининг Марказий Осиё бўйича минтақавий директори Нажи Бенхасин билан учрашув ўтказди.
“Жаҳон банкининг Марказий Осиё бўйича минтақавий директори Нажи Бенхасин жаноблари билан учрашув ўтказдик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram-каналида. – Барқарор ривожланиш, ижтимоий-иқтисодий тараққиёт ҳамда Ўзбекистон ва Жаҳон банки ўртасидаги ҳамкорликни янада чуқурлаштириш масалаларида самарали фикр алмашдик.
Белгиланган ривожланиш режалари ва ташаббусларни мамлакатимизнинг барча ҳудудларига амалий фойда келтирадиган аниқ натижаларга айлантириш бўйича ҳамкорликни жадаллаштиришга келишдик”.

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan met with Regional Director for Central Asia at the World Bank
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with Najy Benhassine, Regional Director for Central Asia at the World Bank.
“Met with H.E. Najy Benhassine, Director for the Central Asia region at the World Bank, – wrote Foreign Minister of Uzbekistan on his official telegram-channel. – We had a constructive discussion on sustainable development, socio-economic progress, and deepening cooperation between Uzbekistan and the World Bank.
Agreed to intensify transforming visionary development plans into tangible outcomes that benefit practically every region of our country”.