Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Жаҳон банкининг Марказий Осиё бўйича минтақавий директори билан учрашди
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Жаҳон банкининг Марказий Осиё бўйича минтақавий директори Нажи Бенхасин билан учрашув ўтказди.
“Жаҳон банкининг Марказий Осиё бўйича минтақавий директори Нажи Бенхасин жаноблари билан учрашув ўтказдик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram-каналида. – Барқарор ривожланиш, ижтимоий-иқтисодий тараққиёт ҳамда Ўзбекистон ва Жаҳон банки ўртасидаги ҳамкорликни янада чуқурлаштириш масалаларида самарали фикр алмашдик.
Белгиланган ривожланиш режалари ва ташаббусларни мамлакатимизнинг барча ҳудудларига амалий фойда келтирадиган аниқ натижаларга айлантириш бўйича ҳамкорликни жадаллаштиришга келишдик”.

Министр иностранных дел Узбекистан провел встречу с региональным директором Всемирного банка по Центральной Азии
Министр иностранных дел Узбекистан Бахтиёр Саидов провел встречу с Наджи Бенхасином, региональным директором Всемирного банка по Центральной Азии.
“Провели встречу с Е.П. Наджи Бенхасином, региональным директором Всемирного банка по Центральной Азии, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Обсудили вопросы устойчивого развития, социально-экономического прогресса и дальнейшего углубления сотрудничества между Узбекистаном и Всемирным банком.
Достигли договорённости активизировать работу по превращению стратегических планов развития в конкретные результаты, приносящие практическую пользу каждому региону нашей страны.