Хитойнинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув тўғрисида
2025 йил 24 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари Бобур Усманов Хитой Халқ Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Юй Сзюн билан учрашув ўтказди.
Томонлар Ўзбекистон Республикаси ва Хитой Халқ Республикаси ташқи ишлар вазирлари ўртасидаги Стратегик мулоқотнинг иккинчи даврасида эришилган келишувларнинг амалий ижросини атрофлича кўриб чиқди.
Учрашувда бўлажак олий ва юқори даражадаги тадбирларга тайёргарлик кўриш масалалари ва икки томонлама кенг қамровли стратегик шериклик муносабатларнинг бугунги ҳолати муҳокама қилинди.

On a meeting with the Ambassador of China to Uzbekistan
On November 24, 2025, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bobur Usmanov met with the Ambassador of People's Republic of China to Uzbekistan Yu Jun.
The parties discussed in detail the practical implementation of the agreements reached during the second round of the Strategic Dialogue between the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and the People's Republic of China.
During talks, issues of preparation for upcoming high-level events and the current state of bilateral relations of the all-weather comprehensive strategic partnership were also discussed.