Чехиянинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув тўғрисида
20 ноябрь куни ташқи ишлар вазири ўринбосари Музаффар Мадраҳимов Чехиянинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Лубомир Фреборт билан учрашди.
Суҳбат давомида сиёсий мулоқотнинг жорий ҳолати ва уни янада ривожлантириш истиқболлари, шунингдек савдо-иқтисодий, инвестициявий ҳамкорлик ҳамда маданий-гуманитар алоқалар масалалари атрофлича кўриб чиқилди.
Томонлар икки томонлама ҳамкорликнинг изчил ривожланиб бораётган динамикасини, турли даражаларда амалга оширилаётган ташрифлар ва ўзаро алоқаларнинг фаоллашганини мамнуният билан қайд этдилар.
Учрашув якунида 2026 йилда қўшма тадбирларни ташкил этиш, жумладан делегацияларнинг ўзаро ташрифларини йўлга қўйиш, вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувлар ўтказиш ҳамда Ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги йиғилишини ташкил этиш масалаларида яқин ҳамкорликни давом эттиришга келишиб олинди.

О встрече с послом Чехии в Узбекистане
20 ноября заместитель министра иностранных дел Музаффар Мадрахимов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Чехии в Узбекистане Любомиром Фребортом.
Обсуждены текущее состояние и перспективы дальнейшего развития политического диалога, торгово-экономических, инвестиционных и культурно-гуманитарных связей.
Стороны отметили растущую динамику двустороннего сотрудничества, а также состоявшиеся визиты и контакты на различных уровнях.
Достигнута договоренность о продолжении тесного взаимодействия для организации совместных мероприятий в 2026 году, в том числе взаимный обмен визитами делегаций, проведение межведомственных политических консультаций и очередного заседания Межправительственной комиссии.