Словакиянинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув тўғрисида
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири ўринбосари Музаффар Мадраҳимов 19 ноябрь куни Словакиянинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Виктор Боретски билан учрашув ўтказди
Сиёсий мулоқотнинг жорий ҳолати ва уни янада ривожлантириш истиқболлари, шунингдек савдо-иқтисодий, инвестициявий ва маданий-гуманитар алоқалар муҳокама қилинди.
Юқори даражада эришилган келишувларнинг амалий ижросига алоҳида эътибор қаратилди. Икки мамлакат ўртасидаги савдо ҳажмини ошириш учун қўшма чоралар кўриш муҳимлиги таъкидланди.
2026 йилда қўшма тадбирларни, жумладан, делегациялар ўртасида ўзаро ташрифлар алмашинуви, ташқи ишлар вазирликлариаро сиёсий маслаҳатлашувлар ва Ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги йиғилишини ташкил этиш учун яқиндан ҳамкорликни давом эттириш бўйича келишувга эришилди.

On the Meeting with the Ambassador of Slovakia to Uzbekistan
On November 19, Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Muzaffar Madrakhimov met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Slovakia to Uzbekistan Viktor Boretski.
The current state and prospects for further development of political dialogue, as well as trade-economic, investment and cultural-humanitarian cooperation, were discussed.
Special attention was paid to the practical implementation of agreements reached at the highest level. The importance of taking joint measures to increase the volume of trade between the two countries was emphasized.
An agreement was reached to continue close cooperation for organizing joint events in 2026, including reciprocal visits of delegations, inter-ministerial political consultations, and the next meeting of the Intergovernmental Commission.