Европа Иттифоқининг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув тўғрисида
17 ноябрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Музаффар Мадрахимов Европа Иттифоқининг Ўзбекистондаги элчиси Тойво Клаар билан учрашув ўтказди.
Учрашувда Ўзбекистон ва Европа Иттифоқи ўртасидаги ҳамкорликнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди, аввал эришилган келишувларнинг ижроси кўриб чиқилди ҳамда ҳамкорликни янада кенгайтириш бўйича вазифалар белгиланди.
Шунингдек, икки томонлама ва минтақалараро йўналишларда, жумладан, “Марказий Осиё – ЕИ” форматидаги бўлажак қўшма тадбирларнинг кун тартиби ва ташкилий жиҳатлари юзасидан фикр алмашилди.
Музокаралар якунида томонлар Ўзбекистон–Европа ҳамкорлигини мустаҳкамлашга хизмат қилувчи янги лойиҳалар бўйича ҳамкорликни давом эттиришга тайёр эканликларини билдирдилар.

О встрече с послом Европейского союза в Узбекистане
17 ноября заместитель министра иностранных дел Музаффар Мадрахимов провел встречу с послом ЕС в Узбекистане Тойво Клааром.
Были обсуждены актуальные вопросы взаимодействия Узбекистана с Европейским союзом, рассмотрен ход реализации ранее достигнутых договоренностей и намечены задачи по дальнейшему расширению сотрудничества.
Состоялся обмен мнениями по графику и организационным аспектам предстоящих совместных мероприятий двустороннего и межрегионального характера, включая формат “Центральная Азия – ЕС”.
По итогам переговоров стороны выразили готовность продолжить совместную работу над проектами, открывающими новые возможности для укрепления узбекско-европейского партнерства.