Тошкентда Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг еттинчи Маслаҳат учрашувига тайёргарлик юзасидан Миллий координаторлар кенгашининг йиғилиши ўтказилди
11–14 ноябрь кунлари Тошкентда Ўзбекистон раислигида Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг еттинчи Маслаҳат учрашуви масалалари бўйича Миллий координаторлар кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилишда Ўзбекистон, Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон ва Туркманистоннинг ташқи сиёсат идоралари вакиллари иштирок этди.
Тадбир давомида жорий йилнинг 15–16 ноябрь кунлари Тошкентда ўтказиладиган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг еттинчи Маслаҳат учрашуви якуний ҳужжатлари лойиҳалари кўриб чиқилди. Шунингдек, яқинлашиб келаётган саммитга тайёргарликнинг ташкилий ва мазмуний жиҳатлари муҳокама қилинди.
Еттинчи Маслаҳат учрашуви минтақавий ўзаро алоқаларни мустаҳкамлаш ва кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтиришда тарихий аҳамиятга эга эканлиги алоҳида таъкидланди.

Tashkent hosted the meeting of Council of National Coordinators for Consultative Meetings of the Heads of State of Central Asia
On November 11–14, the meeting of the Council of National Coordinators for Consultative Meetings of the Heads of State of Central Asia was held under the chairmanship of Uzbekistan in Tashkent.
The meeting was attended by representatives of the Foreign Ministries of Uzbekistan, Kazakhstan, the Kyrgyz Republic, Tajikistan, and Turkmenistan.
During the event, participants reviewed the draft final documents of the Seventh Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia, scheduled to take place on November 15–16 in Tashkent. They also discussed the organizational aspects and agenda of preparations for the upcoming summit.
It was emphasized that the Seventh Consultative Meeting holds historical significance for strengthening regional interaction and expanding multifaceted cooperation.