O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti "Oppenheimer Holdings" kompaniyasi rahbarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “Oppenheimer Holdings” kompaniyasi prezidenti va bosh ijrochi direktori Robert Loventalni qabul qildi.
“Oppenheimer” - Amerikaning mustaqil investitsiya banki bo‘lib, dunyo miqyosida investitsiya va bank xizmatlari, moliyaviy maslahat, kapital bozorlari va aktivlarni boshqarish xizmatlarini taqdim etadi.
Xoldingning O‘zbekistonda xususiy biznes loyihalarini rivojlantirish va yevrobondlar chiqarishga qo‘shayotgan hissasi qayd etildi. Xususiy sektorni moliyalashtirish dasturlarini kengaytirish rejalari qo‘llab-quvvatlandi.

Президент Республики Узбекистан принял главу Oppenheimer Holdings
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял президента и главного исполнительного директора Oppenheimer Holdings Роберта Ловенталя.
Oppenheimer – американский независимый инвестиционный банк, предоставляющий инвестиционно-банковские услуги, финансовые консультации, а также услуги на рынках капитала и управление активами по всему миру.
Отмечен вклад холдинга в развитие проектов частного бизнеса и выпуска евробондов в Узбекистане. Поддержаны планы по расширению программ финансирования частного сектора.