O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti "Oppenheimer Holdings" kompaniyasi rahbarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “Oppenheimer Holdings” kompaniyasi prezidenti va bosh ijrochi direktori Robert Loventalni qabul qildi.
“Oppenheimer” - Amerikaning mustaqil investitsiya banki bo‘lib, dunyo miqyosida investitsiya va bank xizmatlari, moliyaviy maslahat, kapital bozorlari va aktivlarni boshqarish xizmatlarini taqdim etadi.
Xoldingning O‘zbekistonda xususiy biznes loyihalarini rivojlantirish va yevrobondlar chiqarishga qo‘shayotgan hissasi qayd etildi. Xususiy sektorni moliyalashtirish dasturlarini kengaytirish rejalari qo‘llab-quvvatlandi.

President of the Republic of Uzbekistan receives the head of “Oppenheimer Holdings”
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the president and chief executive officer of “Oppenheimer Holdings” Robert Lowenthal.
“Oppenheimer” is an American independent investment bank, providing investment and banking services, financial consulting, as well as services on capital markets and managing assets worldwide.
The contribution of the holding in the development of private business projects and Eurobonds issuance in Uzbekistan, was noted. Plans on expanding programs of private sector financing were supported.