O‘zbekiston Prezidenti "BNY" bilan hamkorlik istiqbollarini muhokama qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Nyu-York shahriga tashrifining ishbilarmonlik dasturi doirasida “BNY” kompaniyasi bosh tijorat direktori Katinka Valstrom bilan uchrashuv o‘tkazdi.
“BNY” - aktivlarni boshqarish, qimmatli qog‘ozlarni saqlash va ularga xizmat ko‘rsatish, davlat va xususiy moliyalashtirish kabi keng turdagi moliyaviy xizmatlarni taqdim etuvchi Amerikaning yetakchi bank-investitsiya guruhidir.
Bankning O‘zbekiston yirik korxonalarining yevroobligatsiyalarini chiqarish va joylashtirishga ko‘maklashish, shuningdek, O‘zbekiston bank-moliya sektorini rivojlantirish borasidagi rejalari qo‘llab-quvvatlandi.

Президент Узбекистана обсудил перспективы сотрудничества с «The Bank of New York»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в рамках деловой программы визита в город в Нью-Йорк провел встречу с главным коммерческим директором компании BNY Катинкой Вальстром.
BNY – ведущая американская банковско-инвестиционная группа, предоставляющая широкий спектр финансовых услуг, включая управление активами, хранение и обслуживание ценных бумаг, услуги в области государственного и частного финансирования.
Поддержаны планы банка по содействию в выпуске и размещении еврооблигаций крупных узбекских предприятий, а также развитию банковско-финансового сектора Узбекистана.