O‘zbekiston Prezidenti "Citigroup" korporatsiyasi rahbarini qabul qildi
“Citigroup” bank, investitsiya va moliya xizmatlarini ko‘rsatishga ixtisoslashgan. Uning bozor kapitallashuvi 100 milliard AQSH dollaridan ortiqni tashkil etadi, kompaniya umumiy qiymati 2,3 trillion AQSH dollaridan ziyod bo‘lgan aktivlarni boshqaradi.
Uchrashuvda korporatsiya bilan hamkorlik jadal rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
“Citigroup” ko‘magida O‘zbekiston banklari va davlat korxonalarining obligatsiyalari xalqaro fond bozorlarida muvaffaqiyatli joylashtirildi. Toshkentda kompaniyaning ofisi ochildi.
Yirik davlat korxonalari bo‘yicha IPO bitimlarini tayyorlash va tuzish, yevroobligatsiyalar chiqarish, mamlakat reytingini oshirishni ta’minlash uchun maslahat yordamini ko‘rsatish, shuningdek, moliyaviy yechimlarni ishlab chiqish va savdoni moliyalashtirishning yangi vositalarini ishga tushirish borasida hamkorlikni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi.
Korporatsiya bilan o‘zaro manfaatli sheriklikni kengaytirish bo‘yicha "yo‘l xaritasi"ni qabul qilishga kelishib olindi.

President of Uzbekistan receives the head of Citigroup corporation
In the framework of the program in New York, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received John Dugan, the chairman of the largest American financial corporation Citigroup.
Citigroup specializes in providing banking, investment and financial services. Its market capitalization exceeds $100 billion, and it manages assets worth more than $2,3 trillion.
The dynamic development of cooperation with this American corporation was noted with satisfaction. With the assistance of Citigroup, bonds of Uzbek banks and state-owned enterprises were successfully placed on international stock markets. The company has opened an office in Tashkent.
Special attention was paid to the development of mutually beneficial cooperation in the preparation and structuring of IPO transactions of major state-owned enterprises, Eurobonds issuance, advisory support to improve the country’s rating, as well as the development of financial solutions and the launch of new trade finance instruments.
Agreements were reached on the adoption of a “roadmap” to expand mutually beneficial cooperation with the corporation.