O‘zbekiston Prezidenti “Gazprom neft” kompaniyasi bilan hamkorlikning istiqbolli rejalarini ko‘rib chiqdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 8-iyul kuni “Gazprom neft” kompaniyasi boshqaruvi raisi Aleksandr Dyukovni qabul qildi.
Rossiyaning ushbu yetakchi kompaniyasi bilan neft-gaz majmuasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni tegishli "yo‘l xaritasi"ga muvofiq rivojlantirishning istiqbolli rejalari ko‘rib chiqildi.
Geologiya-qidiruv ishlarini olib borish, murakkab konlarni o‘zlashtirish, sohani raqamlashtirish, talab yuqori bo‘lgan mutaxassislarni tayyorlash bo‘yicha qo‘shma chora-tadbirlar va kooperatsiya loyihalarini amalga oshirishga alohida e’tibor qaratildi.

Президент Узбекистана рассмотрел перспективные планы сотрудничества с компанией «Газпром нефть»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 8 июля принял председателя правления компании «Газпром нефть» Александра Дюкова.
Были рассмотрены перспективные планы развития взаимовыгодного сотрудничества с этой ведущей российской компанией в нефтегазовом комплексе в соответствии с «дорожной картой».
Важное внимание уделено реализации совместных мер и проектов кооперации в области проведения геологоразведочных работ, освоения сложных месторождений, цифровизации отрасли, подготовки востребованных специалистов.