O‘zbekiston Prezidenti “Gazprom neft” kompaniyasi bilan hamkorlikning istiqbolli rejalarini ko‘rib chiqdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 8-iyul kuni “Gazprom neft” kompaniyasi boshqaruvi raisi Aleksandr Dyukovni qabul qildi.
Rossiyaning ushbu yetakchi kompaniyasi bilan neft-gaz majmuasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni tegishli "yo‘l xaritasi"ga muvofiq rivojlantirishning istiqbolli rejalari ko‘rib chiqildi.
Geologiya-qidiruv ishlarini olib borish, murakkab konlarni o‘zlashtirish, sohani raqamlashtirish, talab yuqori bo‘lgan mutaxassislarni tayyorlash bo‘yicha qo‘shma chora-tadbirlar va kooperatsiya loyihalarini amalga oshirishga alohida e’tibor qaratildi.

President of Uzbekistan reviews prospective cooperation plans with “Gazprom Neft” company
On July 8, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the chairman of the board of “Gazprom Neft” company Aleksandr Dyukov.
Prospective plans of developing mutually beneficial cooperation with this leading Russian company according to the “road map” in the sphere of oil and gas complex were reviewed.
Important attention was paid to implementing joint measures and cooperation projects in the field of implementing geological exploration, developing complex fields, industry’s digitalization, and in-demand specialist training.