O‘zbekiston Prezidenti Qozog‘istonning birinchi Prezidentini tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6-iyul kuni Qozog‘iston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari Nursulton Nazarboyevni tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat va muvaffaqiyatlar tiladi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarining bugungi darajasi, ko‘p qirrali hamkorlik barcha yo‘nalishlarda jadal rivojlanib borayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.

Президент Узбекистана поздравил первого Президента Казахстана
6 июля состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым.
Глава нашего государства сердечно поздравил Нурсултана Назарбаева с днем рождения, искренне пожелав ему доброго здоровья, благополучия и успехов.
С глубоким удовлетворением был отмечен современный уровень узбекско-казахстанских отношений дружбы, добрососедства, стратегического партнерства и союзничества, динамичное развитие многопланового сотрудничества по всем направлениям.