O‘zbekiston Prezidenti Rossiya bilan neft-gaz sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 13-may kuni "O‘zbekiston neft va gazi" xalqaro forumi doirasida Toshkent shahrida bo‘lib turgan Rossiyaning "Gazprom neft" kompaniyasi boshqaruvi raisi Aleksandr Dyukovni qabul qildi.
Rossiyaning yoqilg‘i-energetika sohasidagi yetakchi kompaniyasi bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Neft mahsulotlarini yetkazib berish, qazib olinishi qiyin bo‘lgan konlarni o‘zlashtirish va sohani raqamlashtirish borasidagi sheriklikni rivojlantirish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi.

Президент Узбекистана отметил важность расширения взаимовыгодного сотрудничества с Россией в нефтегазовом секторе
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 13 мая принял председателя правления российской компании «Газпром нефть» Александра Дюкова, пребывающего в городе Ташкенте в рамках программы Международного форума «Нефть и газ Узбекистана».
Обсуждены вопросы расширения взаимовыгодного сотрудничества с ведущей российской компанией в топливно-энергетическом комплексе.
Рассмотрены возможности углубления кооперации в области поставок нефтепродуктов, освоения трудноизвлекаемых месторождений и цифровизации отрасли.