O‘zbekiston Prezidenti Rossiya bilan neft-gaz sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 13-may kuni "O‘zbekiston neft va gazi" xalqaro forumi doirasida Toshkent shahrida bo‘lib turgan Rossiyaning "Gazprom neft" kompaniyasi boshqaruvi raisi Aleksandr Dyukovni qabul qildi.
Rossiyaning yoqilg‘i-energetika sohasidagi yetakchi kompaniyasi bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Neft mahsulotlarini yetkazib berish, qazib olinishi qiyin bo‘lgan konlarni o‘zlashtirish va sohani raqamlashtirish borasidagi sheriklikni rivojlantirish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi.

President of Uzbekistan emphasizes the importance of expanding mutually beneficial cooperation with Russia in the oil and gas sector
On May 13, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received Alexander Dyukov, Chairman of the Management Board of Russia’s Gazprom Neft, who is visiting Tashkent as part of the International Forum “Oil and Gas of Uzbekistan”.
Discussions focused on expanding mutually beneficial cooperation with this leading Russian company in the fuel and energy sector.
The opportunities for deepening collaboration in the supply of petroleum products, the development of hard-to-recover oil fields, and the digitalization of the industry were reviewed.