O‘zbekiston Prezidenti Faxriy legion ordeni bilan mukofotlandi
Tashrif doirasida Parij shahrida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Fransiya Respublikasining oliy mukofoti - Faxriy legion ordeni bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Davlatimiz rahbariga yuksak mukofotni Fransiya Prezidenti Emmanuel Makron tantanali ravishda topshirdi.
O‘zbekiston Prezidenti ikki mamlakat hamkorligini rivojlantirish, xalqlarimiz o‘rtasidagi do‘stlik va o‘zaro anglashuvni mustahkamlashga qo‘shgan ulkan hissasi uchun ushbu ordenga sazovor bo‘ldi.
Mamlakatimiz yetakchisi mukofot uchun Fransiya rahbariga samimiy minnatdorlik bildirib, keyingi yillarda sermahsul hamkorlikda yuksak natijalarga erishilgani, ikki mamlakat munosabatlari strategik sheriklik darajasiga ko‘tarilganini mamnuniyat bilan qayd etdi.

Президент Узбекистана награжден Орденом Почётного легиона
В рамках программы пребывания в городе Париже состоялась церемония награждения Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Орденом Почётного легиона – высшей наградой Французской Республики.
Высокую награду главе нашего государства торжественно вручил Президент Франции Эммануэль Макрон.
Президент Узбекистана отмечен орденом за значительный вклад в развитие сотрудничества между Узбекистаном и Францией, укрепление дружбы и взаимопонимания между народами двух стран.
Лидер нашей страны, искренне поблагодарив главу Франции за награду, с удовлетворением отметил достигнутые высокие результаты плодотворного сотрудничества в последние годы, свидетельством чего является вывод отношений двух стран на уровень стратегического партнерства.
Орден Почётного легиона учрежден в 1802 году. Присвоение ордена является высшим знаком отличия, почёта и официального признания особых заслуг во Франции.