O‘zbekiston va Pokiston tashqi ishlar vazirlari Toshkentda uchrashdi
25-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Pokiston Bosh vaziri o‘rinbosari va tashqi ishlar vaziri, senator Muhammad Is’hoq Dar bilan uchrashdi.
Pokiston Bosh vaziri Shahboz Sharifning O‘zbekistonga rasmiy tashrifi ikki tomonlama munosabatlarda yangi sahifa ochishi ta’kidlandi. Muhokamalarda ikki xalq o‘rtasidagi chuqur ildiz otgan do‘stlik va tobora mustahkamlanib borayotgan hamkorlik o‘z ifodasini topdi. Savdo, sarmoya, o‘zaro bog‘liqlik va mintaqaviy rivojlanish sohalarida hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlari o‘rganib chiqildi va umumiy farovonlik yo‘lida birgalikda ishlashga sodiqlik tasdiqlandi.
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri hamkasbining ikki tomonlama aloqalarni mustahkamlash borasidagi g‘oyalari va fidoyiligini yuqori qadrlashini ta’kidladi.

Министры иностранных дел Узбекистана и Пакистана встретились в Ташкенте
25 февраля министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел встречу с сенатором, заместителем Премьер-министра и министром иностранных дел Пакистана Мохаммадом Исхаком Даром.
Было отмечено, что официальный визит Премьер-министра Пакистана Шахбаза Шарифа в Узбекистан откроет новую страницу в двусторонних отношениях. В ходе беседы были подчеркнуты глубокая дружба и постоянно укрепляющееся сотрудничество между двумя народами. Были рассмотрены возможности расширения сотрудничества в сферах торговли, инвестиций, взаимосвязанности и регионального развития, а также подтверждена приверженность совместной работе ради общего процветания.
Министр иностранных дел Узбекистана высоко оценил идеи коллеги и его преданность делу укрепления двусторонних связей.