O‘zbekiston Prezidenti Xalqaro maslahat kengashi a’zolarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 11-fevral kuni Xalqaro maslahat kengashi ekspertlari Alfred Guzenbauer, Aleksandr Kvasnevskiy va Shtefan Fyuleni qabul qildi.
Yangi O‘zbekistonda islohotlar strategiyasini amalga oshirishga ekspertlik ko‘magini ko‘rsatish hamda Yevropa Ittifoqi mamlakatlari va institutlari bilan ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish maqsadida o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Ilg‘or xalqaro tajribani o‘rganish va joriy etish, mamlakatimiz iqtisodiyoti tarmoq va sohalarini modernizatsiya qilishga texnologiyalar va investitsiyalarni jalb etish borasida amaliy hamkorlik qilish muhimligi qayd etildi.
Samarqand shahrida o‘tkaziladigan "Yevropa Ittifoqi - Markaziy Osiyo" sammitiga tayyorgarlik doirasida xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik masalalar yuzasidan fikr almashildi.

President of Uzbekistan receives members of the International Advisory Council
On February 11, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with a group of experts of the International Advisory Council comprising Alfred Gusenbauer, Aleksander Kwasniewski and Štefan Füle.
Issues of current importance in the development of mutually beneficial cooperation for expert assistance to the implementation of reform strategy in New Uzbekistan and expansion of multifaceted cooperation with the countries and institutions of the European Union were discussed.
The importance of practical interaction in the sphere of studying and introducing advanced international experience, attracting technologies and investments in modernization of industries and sectors of our country's economy has been noted.
Views were exchanged on the international and regional agenda in the context of preparations for the upcoming “EU-Central Asia” summit in Samarkand.