ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИНИНГ ПОКИСТОН ИСЛОМ РЕСПУБЛИКАСИДАГИ ЭЛЧИХОНАСИ РАСМИЙ БАЁНОТИ
Ўзбекистон Республикасининг Покистон Ислом Республикасидаги элчихонаси барча виза марказлари ва туристик компаниялар фаолиятини олқишлайди ҳамда Покистон фуқароларининг Ўзбекистонга саёҳат қилиш истагини рўёбга чиқаришга қўшаётган ҳиссаси учун миннатдорчилик билдиради.
Биз ушбу ташкилотларнинг визани расмийлаштириш жараёнини соддалаштириш ва мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро алоқаларни ривожлантиришга қаратилган саъй-ҳаракатларини юқори баҳолаймиз.
Шу билан бирга, элчихона ҳеч бир виза маркази ёки туристик компанияга устуворлик берилмаслигини, уларга эксклюзив ваколатлар тақдим этилмаслигини алоҳида таъкидлайди.
Дипломатик ваколатхона ўзбекистонлик шериклар билан ҳамкорлик қилаётган ва расман фаолият юритаётган барча туроператорлар ва ташкилотлар билан биргаликда ишлашга тайёр.
Элчихона барча манфаатдор томонларни ўрнатилган тартиб ва амалдаги қонунчилик доирасида қўллаб-қувватлашини ва улар билан ҳамкорлик қилишини маълум қилади.
Ишонамизки, умумий саъй-ҳаракатларимиз Ўзбекистон ва Покистон халқлари ўртасидаги дўстлик ва ҳамкорликни янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ ПОСОЛЬСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН В ИСЛАМСКОЙ РЕСПУБЛИКЕ ПАКИСТАН
Посольство Республики Узбекистан в Исламской Республике Пакистан приветствует работу всех визовых центров и туристических компаний, а также выражает признательность за их вклад в оказание содействия пакистанским гражданам, желающим посетить Узбекистан.
Мы ценим усилия этих организаций, направленные на упрощение процесса получения виз и развитие взаимных связей между нашими странами.
В то же время посольство подчеркивает, что не отдает предпочтение ни одному визовому центру или туристической компании и не наделяет их эксклюзивными полномочиями.
При этом, дипмиссия Узбекистана готово к взаимодействию со всеми туроператорами и организациями, официально осуществляющими свою деятельность и сотрудничающими с узбекскими партнерами.
Все заинтересованные стороны могут рассчитывать на поддержку и сотрудничество в рамках установленного порядка и действующего законодательства.
Мы уверены, что совместные усилия будут способствовать дальнейшему укреплению дружбы и сотрудничества между народами Узбекистана и Пакистана.