ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИНИНГ ПОКИСТОН ИСЛОМ РЕСПУБЛИКАСИДАГИ ЭЛЧИХОНАСИ РАСМИЙ БАЁНОТИ
Ўзбекистон Республикасининг Покистон Ислом Республикасидаги элчихонаси барча виза марказлари ва туристик компаниялар фаолиятини олқишлайди ҳамда Покистон фуқароларининг Ўзбекистонга саёҳат қилиш истагини рўёбга чиқаришга қўшаётган ҳиссаси учун миннатдорчилик билдиради.
Биз ушбу ташкилотларнинг визани расмийлаштириш жараёнини соддалаштириш ва мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро алоқаларни ривожлантиришга қаратилган саъй-ҳаракатларини юқори баҳолаймиз.
Шу билан бирга, элчихона ҳеч бир виза маркази ёки туристик компанияга устуворлик берилмаслигини, уларга эксклюзив ваколатлар тақдим этилмаслигини алоҳида таъкидлайди.
Дипломатик ваколатхона ўзбекистонлик шериклар билан ҳамкорлик қилаётган ва расман фаолият юритаётган барча туроператорлар ва ташкилотлар билан биргаликда ишлашга тайёр.
Элчихона барча манфаатдор томонларни ўрнатилган тартиб ва амалдаги қонунчилик доирасида қўллаб-қувватлашини ва улар билан ҳамкорлик қилишини маълум қилади.
Ишонамизки, умумий саъй-ҳаракатларимиз Ўзбекистон ва Покистон халқлари ўртасидаги дўстлик ва ҳамкорликни янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.

OFFICIAL STATEMENT OF THE EMBASSY OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN IN THE ISLAMIC REPUBLIC OF PAKISTAN
The Embassy of the Republic of Uzbekistan in the Islamic Republic of Pakistan appreciates the efforts of all visa centers and travel companies, and expresses gratitude for their contribution to assisting Pakistani citizens wishing to visit Uzbekistan.
We highly value the efforts of these organizations aimed at simplifying the visa issuance process and enhancing mutual ties between our countries.
At the same time, the Embassy emphasizes that it does not give preference to any specific visa center or travel company and does not grant them exclusive authority.
The diplomatic mission of Uzbekistan is open to cooperation with all tour operators and organizations that officially operate and collaborate with Uzbek partners.
All interested parties can rely on support and collaboration within the framework of established procedures and applicable laws.
We are confident that joint efforts will further strengthen the friendship and cooperation between the peoples of Uzbekistan and Pakistan.