O‘zbekiston Prezidenti va Yevrokengash rahbari sheriklikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 12-noyabr kuni Boku shahrida o‘tayotgan iqlim bo‘yicha sammit doirasida Yevropa kengashi Raisi Sharl Mishel bilan uchrashdi.
Mamlakatimizning Yevropa Ittifoqi bilan ko‘p qirrali hamkorligini yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Kengaytirilgan sheriklik va hamkorlik to‘g‘risidagi yangi bitimni tez fursatda qabul qilish, shuningdek, "Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi" formatidagi birinchi sammitga tayyorgarlik ko‘rishga alohida e’tibor qaratildi.

Президент Узбекистана и глава Евросовета обсудили вопросы расширения узбекско-европейского партнерства
12 ноября на полях проходящего климатического саммита в городе Баку Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев встретился с Председателем Европейского совета Шарлем Мишелем.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения многопланового сотрудничества нашей страны с Европейским союзом.
Особое внимание уделено скорейшему принятию нового Соглашения о расширенном партнерстве и сотрудничестве, а также подготовке первого саммита в формате «Центральная Азия - Евросоюз».