O‘zbekiston Prezidenti va Yevrokengash rahbari sheriklikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 12-noyabr kuni Boku shahrida o‘tayotgan iqlim bo‘yicha sammit doirasida Yevropa kengashi Raisi Sharl Mishel bilan uchrashdi.
Mamlakatimizning Yevropa Ittifoqi bilan ko‘p qirrali hamkorligini yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Kengaytirilgan sheriklik va hamkorlik to‘g‘risidagi yangi bitimni tez fursatda qabul qilish, shuningdek, "Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi" formatidagi birinchi sammitga tayyorgarlik ko‘rishga alohida e’tibor qaratildi.

President of Uzbekistan and Head of European Council discuss matters of expanding Uzbek-European partnership
On November 12 on the margins of the Climate summit in Baku, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with President of the European Council Charles Michel.
The issues of further expansion of multifaceted cooperation of our country with the European Union were considered.
Special attention was paid to the early adoption of the New Enhanced Partnership and Cooperation Agreement, as well as the preparation of the first summit in the format of “Central Asia - European Union”.