O‘zbekiston Prezidenti Eron Prezidenti bilan uchrashdi
Ashxobod shahridagi xalqaro forum doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Eron Islom Respublikasi Prezidenti Mas’ud Pezeshkiyon bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston bilan Eron o‘rtasidagi ko‘p qirrali munosabatlarni yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Turli darajalardagi faol aloqalar va samarali almashinuvlar davom etayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi. Tovar ayirboshlash hajmi va qo‘shma korxonalar soni ortib bormoqda.
Davlat rahbarlari kooperatsiya loyihalarini qo‘llab-quvvatlash va tezkor amalga oshirish, Imtiyozli savdo bitimi doirasidagi mahsulotlar ro‘yxatini kengaytirish muhimligini ta’kidladilar.

President of Uzbekistan meets with the President of Iran
On the sidelines of the International Forum in Ashgabat, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with the President of the Islamic Republic of Iran Masoud Pezeshkian.
The current issues of further development of Uzbek-Iranian multifaceted relations were considered.
Ongoing active contacts and fruitful exchanges were noted with satisfaction. Trade turnover indicators and the number of joint ventures are growing.
The heads of state stressed the importance of supporting and promptly implementing cooperation projects, expanding the list of products within the framework of the Preferential Trade Agreement.