O‘zbekiston va Rossiya TIV rahbarlari MGIMOning Toshkent shahridagi filialiga tashrif buyurdilar
O‘zbekiston Prezidentining 2019-yil 11-fevraldagi qarori bilan tashkil etilgan nufuzli Rossiya oliy ta’lim muassasasining filiali joriy o‘quv yilida ilk talabalarni qabul qildi va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) resurs bazasida o‘z dasturlarini amalga oshirishni boshladi.
Ikki mamlakat vazirlari o‘qituvchi va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, mazkur ta’lim muassasasining infratuzilmasi bilan tanishdilar.
Yangi ta’lim dargohining faollar zalida O‘zbekiston va Rossiya tashqi siyosat idoralari rahbarlari MGIMO filiali va JIDU talabalari va professor-o‘qituvchilari tarkibi oldida nutq so‘zladi. Sergey Lavrov bo‘lajak diplomatlarning savollariga javob berdi.

Главы МИД Узбекистана и России посетили филиал МГИМО в г.Ташкенте
16 января 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов и исполняющий обязанности Министра иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров посетили филиал Московского государственного института международных отношений (университет) в г.Ташкенте.
Созданный Постановлением Президента Узбекистана от 11 февраля 2019 года филиал авторитетного российского вуза принял первых студентов в текущем учебном году и начал реализацию своих программ на ресурсной базе Университета мировой экономики и дипломатии (УМЭД).
Министры двух стран ознакомились с условиями для преподавателей и студентов, инфраструктурой данного образовательного учреждения.
В актовом зале нового учебного заведения главы внешнеполитических ведомств Узбекистана и России выступили перед студентами и профессорско-преподавательским составом филиала МГИМО и УМЭД. Сергей Лавров ответил на вопросы будущих дипломатов.