Rossiyaning Markaziy federal okrugida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari saylovda ovoz bermoqdalar
2019-yil 22-dekabr kuni soat 8:00 da (Toshkent vaqti bilan soat 10:00 da) O‘zbekistonning Moskva shahridagi (Rossiya) Elchixonasi huzurida tuzilgan 31-saylov uchastkasida Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga saylovda ovoz berish boshlandi.
Markaziy saylov komissiyasi qaroriga ko‘ra uchastka Toshkent shahridagi 144-saylov okrugiga biriktirilgan.
12-18-dekabr kunlari Rossiya Markaziy federal okrugining O‘zbekiston fuqarolari zich yashaydigan qator hududlarida muddatidan oldin ovoz berish bo‘lib o‘tdi.
22-dekabr kuni quyidagi saylov uchastkalarida ovoz berish mahalliy vaqt bilan soat 20:00 gacha davom etadi:
- O‘zbekiston Respublikasining Rossiya Federatsiyasidagi Elchixonasi huzuridagi 31-saylov uchastkasida, manzil: Moskva shahri, Pogorelskiy tor ko‘chasi, 12.
- O‘zbekiston Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Moskva shahridagi Vakolatxonasi huzuridagi 54-saylov uchastkasida, manzil: Moskva shahri, 1-Kazachiy tor ko‘chasi, 11, 2-bino.

Идет голосование граждан Узбекистана, находящихся в Центральном федеральном округе России
22 декабря 2019 года в 8.00ч. (10.00ч. по ташкентскому времени) в г.Москве началось голосование на выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса на избирательном участке №31, созданном при Посольстве Узбекистана в г.Москве (России).
По решению Центризбиркома избирательный участок прикреплен к Домбрабадскому избирательному округу №144 (г.Ташкент).
12-18 декабря состоялось досрочное голосование в местах компактного проживания граждан Узбекистана в ряде регионов Центрального федерального округа России.
22 декабря голосование продолжится до 20.00ч. местного времени на избирательных участках:
- №31 при Посольстве Узбекистана в г.Москве по адресу: г.Москва, Погорельский переулок, 12;
- №54 при Представительстве Агентства по внешней трудовой миграции при Министерстве занятости и трудовых отношений Узбекистана в г.Москве по адресу: г.Москва, 1-й Казачий переулок, 11, строение 2.