Elchixonadagi har bir saylovchi ko‘krak nishoni bilan taqdirlanadi
2019-yilning 22-dekabr kuni Markaziy saylov komissiyasining qaroriga binoan tuzilgan va 141-sonli Temiryo‘lchi saylov okrugiga biriktirilgan mamlakatimizning Pokistondagi Elchixonasi huzuridagi 22-sonli saylov uchastkasida ovoz berish uchun kelgan har bir O‘zbekiston fuqarosiga o‘z konstitutsion huquqlaridan foydalanganligi ramzi sifatida ko‘krak nishoni topshiriladi.
Elchixona tomonidan tayyorlangan ko‘krak nishonlari Pokistonda istiqomat qiluvchi O‘zbekiston fuqarolari, shuningdek, bo‘lajak parlament saylovida xalqaro kuzatuvchi va jurnalist sifatida mamlakatimizga tashrif buyurishni rejalashtirgan Pokistonning siyosat va jamoat doiralari, OAV vakillariga tarqatiladi.

Каждому избирателю в Посольстве будет вручен нагрудный знак
22 декабря 2019 года каждому гражданину Узбекистана, пришедшему для голосования на избирательный участок №22, созданному решением Центральной избирательной комиссии при Посольстве нашей страны в Пакистане и прикрепленному к Темирйулчинскому избирательному округу №141 (г.Ташкент), будет вручен нагрудный символ в знак реализации им конституционных прав.
Нагрудные знаки подготовлены Посольством для распространения среди узбекских граждан, находящихся в Пакистане, а также представителей пакистанских политических и общественных кругов, СМИ, планирующих посетить нашу страну в качестве международных наблюдателей и журналистов на предстоящих парламентских выборах.