15-dekabr kuni Rossiyaning Uzoqsharqiy federal okrugida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolarining parlament saylovida muddatidan oldin ovoz berishi davom etdi
2019-yil 15-dekabr kuni ertalab soat 9.00 dan (Toshkent vaqti bilan soat 5:00) Amur viloyatining Svobodnenskiy tumanidagi “Renaissance Heavy Industries” kompaniyasining vaqtincha vaxta shaharchasida Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga saylovlarda muddatidan oldin ovoz berish davom etdi.
O‘zbekistonning Vladivostok shahridagi (Rossiya) Bosh konsulxonasi bergan ma’lumotga ko‘ra, dastlabki uch kun ichida deputatlikka nomzodlarga muddatidan oldin ovoz berish bo‘yicha sayyor punktda 4700 ga yaqin saylovchi ovoz berdi.
O‘zbekiston Markaziy saylov komissiyasining qaroriga ko‘ra Bosh konsulxona huzurida 14-saylov uchastkasi tuzilib, u Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari saylovini o‘tkazuvchi 144-Do‘mbirobod saylov okrugiga biriktirilgan.
Saylov uchastkasining manzili: Vladivostok shahri, Verxneportovaya ko‘chasi 46-uy. Telefon raqamlari: +7-423 260-48-00, +7-951 018-70-07.
2019-yil 17-18-dekabr kunlari soat 9.00 dan 18.00 ga qadar O‘zbekiston fuqarolari Primorye o‘lkasi Mixaylovkiy tumani Dubki qishlog‘i “Esta Construction” kompaniyasi vaqtincha vaxta shaharchasida muddatidan oldin ovoz berishda ishtirok etishlari mumkin.

15 декабря продолжилось досрочное голосование на парламентских выборах граждан Узбекистана, находящихся в Дальневосточном федеральном округе России
15 декабря 2019 года с 9.00 утра (5.00 по ташкентскому времени) продолжилось досрочное голосование на выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса во временном вахтовом городке компании «Ренейссанс Хэви Индастриз» в Свободненском районе Амурской области.
По информации Генерального консульства Узбекистана в г.Владивостоке, за первые три дня в выездном пункте для досрочного голосования за кандидатов в депутаты отдали свои голоса около 4700 избирателей.
Согласно решению ЦИК Узбекистана при Генконсульстве образован избирательный участок №14, прикрепленный к Домбрабадскому избирательному округу №144 по выборам в Законодательную палату Олий Мажлиса.
Избирательный участок расположен по адресу: г.Владивосток, ул.Верхнепортовая, д.46. Тел: +7-423 260-48-00, +7-951 018-70-07.
17-18 декабря 2019 года с 9.00ч. до 18.00ч. граждане Узбекистана смогут принять участие в досрочном голосовании во временном вахтовом городке компании «Эста Констракшен» в селе Дубки в Михайловском районе Приморского края.