Hindistonda bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari muddatidan oldin ovoz berishni boshladilar
Mamlakatimizning Hindistondagi Elchixonasi ma’lumotiga ko‘ra, Telangana shtatining universitetlarida tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar Haydarobod shahridagi saylov uchastkasiga keldilar va muddatidan oldin ovoz berishda ishtirok etdilar. Ular saylovda ishtirok etishlari uchun yaratilgan qulay sharoitlar uchun minnatdorchilik izhor etdilar.
Muddatidan oldin ovoz berish jarayoni 14-dekabr kuni Pune shahrida davom etadi. 15-dekabr kuni O‘zbekiston talabalari tahsil oladigan Bangalor shahrida ovoz berish bo‘lib o‘tadi. Bundan tashqari, muddatidan oldin ovoz berishni istagan respublika fuqarolari buni O‘zbekistonning Dehli shahridagi Elchixonasida ham amalga oshirishlari mumkin.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga saylov o‘tkazish bo‘yicha 141-sonli Temiryo‘lchi saylov okrugiga biriktirilgan 15-saylov uchastkasi Elchixona manzilida joylashgan: EP-40, Dr. Radhakrishnan Marg, Chanakyapuri, Dehli - 110 021.

Началось досрочное голосование на выборах граждан Узбекистана, находящихся в Индии
13 декабря 2019 года в 8.00ч. утра в г.Хайдарабаде началось досрочное голосование на выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса, которое должно состояться 22 декабря.
По информации Посольства нашей страны в Индии, на избирательный участок в г.Хайдарабаде пришли обучающиеся в университетах штата Телангана узбекские студенты, которые участвовали на досрочных голосованиях. Они выразили признательность за созданные им удобные условия для участия на выборах, путем организации выездных голосований.
Выездные досрочные голосования продолжатся 14 декабря в г.Пуне. 15 декабря голосование состоится в г.Бангалоре, где обучаются студенты из Узбекистана. Кроме того, граждане республики, желающих голосовать в досрочном порядке, имеют возможность для этого также в Посольстве Узбекистана в г.Нью-Дели.
Избирательный участок №15, прикрепленный к Темирйулчинскому избирательному округу №141 по выборам в Законодательную палату Олий Мажлиса, расположен по адресу Посольства: EP-40, Dr. Radhakrishnan Marg, Chanakyapuri, New Delhi - 110 021.