O‘zbekiston Respublikasi Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo‘ldi
2022-yil 22-noyabr kuni Parijdagi an’anaviy ravishda rasmiy tadbirlar o‘tkaziladigan Faxriylar uyida rasmiy tashrif bilan Fransiya Respublikasida bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni rasmiy kutib olish marosimi bo‘ldi.
Maydonda oliy martabali mehmon sharafiga Fransiya Respublika gvardiyasi harbiy xizmatchilari saf tortdi. Harbiy orkestr ikki mamlakat davlat madhiyalarini ijro etdi. Gvardiyachilar davlatimiz rahbari oldidan tantanali yurib o‘tdi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev va Fransiya tashqi savdo, iqtisodiy jozibadorlik va xorijdagi fransuz fuqarolarining ishlari bo‘yicha vaziri Olive Besht faxriy qorovul safi oldidan o‘tib, rasmiy delegatsiyalar a’zolarini qutladilar.
Marosimdan so‘ng O‘zbekiston delegatsiyasi Fransiya Prezidentining qarorgohi – Yelisey saroyiga yo‘l oldi. U yerda oliy darajadagi ikki tomonlama muzokaralar bo‘lib o‘tadi.

An Official Welcoming Ceremony Takes Place for the President of the Republic of Uzbekistan
On November 22, 2022, a welcoming ceremony took place for the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev who is paying an official visit to the French Republic, in the Paris Veterans' House.
The soldiers of the Republican Guard of France lined up on the square in honor of the distinguished guest. A military orchestra performed the national anthems of the two countries. The ceremony concluded with a solemn march of the Guard of honor.
President Shavkat Mirziyoyev and Minister Delegate for Foreign Trade, Economic Attractiveness and French Nationals Abroad Olivier Becht saw a guard of honor and greeted the members of official delegations.
After the ceremony, the delegation of Uzbekistan has gone to the Elysee Palace, the residence of the President of France, where top-level bilateral talks will take place.