Тошкентда «InnoWeek» инновацион ғоялар ҳафталиги ўтказилади
2022 йил 17-21 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида илмий ва инновацион фаолиятни ривожлантириш, жорий этиш ҳамда унинг натижаларига бағишланган «InnoWeek» халқаро инновацион ғоялар ҳафталиги ўтказилади.
«Барқарор ривожланиш учун яшил инновациялар» мавзусида бўлиб ўтадиган мазкур ҳафталик доирасида Халқаро технологиялар кўргазмаси ташкил этилади.
Унда муқобил энергетика тизимлари, биотехнологиялар, кимё саноати, робототехника, атроф-муҳит муҳофазаси, материалшунослик йўналишлари бўйича илмий-тадқиқот намуналари ва тижоратлаштиришга тайёр ишланмалар намойиш этилади.
«InnoWeek» - инновацион ғоялар ҳафталигида дунёнинг 50 дан ортиқ давлати ва халқаро ташкилотлар, 100 дан ортиқ компаниялар, 40 га яқин хорижий ташкилотларнинг иштирок этиши кутилмоқда.
Тадбирда қатнашишни хоҳлайдиган инновацион ғоя эгалари, тадбиркор ва инвесторлар www.InnoWeek.uz сайти орқали онлайн рўйхатдан ўтиши ва батафсил маълумот олиши мумкин.

Tashkent to host InnoWeek 2022
On October 17-21, 2022, Tashkent will host InnoWeek 2022, timed to the development, implementation and results of scientific and innovative activities.
According to the Ministry of Innovative Development of Uzbekistan, the event will include an international technology exhibition on “Green innovations for sustainable development”. It will present research samples and developments ready for commercialization in alternative energy systems, biotechnology, the chemical industry, robotics, environmental protection and materials science.
It is expected that more than 50 countries and international organizations, over 100 companies and about 40 foreign organizations will take part in InnoWeek 2022.
Owners of innovative ideas, entrepreneurs and investors who want to participate in the event can register online and get detailed information through www.InnoWeek.uz website.