YXHTning milliy ozchiliklar bo‘yicha Oliy komissari bilan uchrashuv
Tomonlar so‘nggi yillarda O‘zbekistonning YXHT va uning institutlari bilan o‘zaro hamkorligi sezilarli darajada faollashgani va sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarilganini ta’kidladilar.
Oliy komissar mamlakatimizda millatlararo totuvlik va bag‘rikenglikni ta’minlash, xorijiy davlatlar bilan madaniy-ma’rifiy aloqalarni kengaytirish borasida olib borilayotgan siyosatni yuksak baholadi. Ayniqsa, O‘zbekistonning Markaziy Osiyodagi yaxshi qo‘shnichilik siyosati mintaqa xalqlari va elatlari o‘rtasidagi do‘stlik va o‘zaro hamjihatlikni mustahkamlashda ijobiy o‘rin tutayotgani alohida ta’kidlandi.
Q.Abdrahmanov O‘zbekistonda barcha millat va elat vakillarining bilim olishi, mehnat qilishi, ijodiy qobiliyat va salohiyatini namoyon etishi uchun barcha zarur shart-sharoit yaratilganini qayd etdi. Jamiyatda millatlararo totuvlik va diniy bag‘rikenglik muhitini mustahkamlash 2022-2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning Taraqqiyot strategiyasini amalga oshirishning ustuvor maqsadlaridan biri etib belgilanganini olqishladi.
Tomonlar barcha masalalar bo‘yicha o‘zaro manfaatli munosabatlarni izchil rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Foreign Minister of Uzbekistan meets with OSCE High Commissioner for National Minorities
On August 1, 2022, Acting Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Vladimir Norov received OSCE High Commissioner for National Minorities Kairat Abdrakhmanov.
The High Commissioner praised the policy pursued in the republic to ensure interethnic harmony and tolerance, as well as to expand cultural and educational ties with foreign countries.
He also noted that Uzbekistan's good neighborliness policy in Central Asia,plays a positive role in strengthening friendship and mutual understanding.
Abdrakhmanov stressed that Uzbekistan created all the necessary conditions for education, work for all ethnic groups and nationalities.
He welcomed that strengthening the atmosphere of interethnic harmony and religious tolerance in society is one of the priority goals for the implementation of the Development Strategy of New Uzbekistan for 2022-2026.
The parties expressed their readiness for the progressive development of mutually beneficial relations.