O‘zbekiston Prezidenti Qozog‘istonning birinchi Prezidentini tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2022-yil 6-iyul kuni Qozog‘iston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Suhbat avvalida davlatimiz rahbari Nursulton Nazarboyevni tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat va muvaffaqiyatlar tiladi.
Muloqot chog‘ida keyingi yillarda O‘zbekiston bilan Qozog‘iston o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlari yuqori sur’at bilan rivojlanib borayotgani ta’kidlandi.
Xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Qozog‘istonning birinchi Prezidenti O‘zbekiston rahbariga tabrik uchun minnatdorlik bildirib, mamlakatimizdagi siyosiy va ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar izchil davom ettirilishiga ishonch bildirdi.
Suhbat yakunida Shavkat Mirziyoyev va Nursulton Nazarboyev muborak Qurbon hayiti bilan bir-birini samimiy qutlab, birodar xalqlarimizga tinchlik-osoyishtalik va bardavom ravnaq tiladilar.

Президент Узбекистана поздравил первого Президента Казахстана
6 июля 2022 года состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым.
В начале беседы глава нашего государства сердечно поздравил Нурсултана Назарбаева с днем рождения, искренне пожелав ему доброго здоровья, благополучия и успехов.
В ходе разговора отмечена высокая динамика развития узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества в последние годы.
Состоялся обмен мнениями по актуальным международным и региональным вопросам.
Первый Президент Казахстана, тепло поблагодарив главу Узбекистана за поздравления, выразил уверенность в поступательном продолжении политических и социально-экономических реформ в нашей стране.
В завершение беседы Шавкат Мирзиёев и Нурсултан Назарбаев обменялись искренними поздравлениями по случаю наступающего священного праздника Курбан хайит и пожеланиями мира и дальнейшего процветания двум братским народам.