Pokiston Tashqi ishlar vaziri bilan telefon orqali suhbat to‘g‘risida
2022-yilning 10-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov va Pokiston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Shoh Mahmud Qurayshiy o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar O‘zbekiston-Pokiston strategik hamkorligining siyosiy-diplomatik, savdo-iqtisodiy, sarmoyaviy va madaniy-gumanitar sohalardagi holati va uni kengaytirish istiqbollarini muhokama qildilar.
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Bosh vaziri Imron Xon o‘rtasida 2022-yil 5-fevral kuni Pekin shahrida bo‘lib o‘tgan uchrashuv yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoni ko‘rib chiqildi.

On February 10, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Shah Mahmood Qureshi.
The parties discussed the state and prospects of enhancing strategic cooperation between Uzbekistan and Pakistan in the political-diplomatic, trade-economic, investment and cultural-humanitarian spheres.
The progress of the implementation of the agreements reached following the meeting of President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and Prime Minister of Pakistan Imran Khan in Beijing on February 5, 2022, was considered.