Pokiston Tashqi ishlar vaziri bilan telefon orqali suhbat to‘g‘risida
2022-yilning 10-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov va Pokiston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Shoh Mahmud Qurayshiy o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar O‘zbekiston-Pokiston strategik hamkorligining siyosiy-diplomatik, savdo-iqtisodiy, sarmoyaviy va madaniy-gumanitar sohalardagi holati va uni kengaytirish istiqbollarini muhokama qildilar.
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Bosh vaziri Imron Xon o‘rtasida 2022-yil 5-fevral kuni Pekin shahrida bo‘lib o‘tgan uchrashuv yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoni ko‘rib chiqildi.

О телефонном разговоре с главой МИД Пакистана
10 февраля 2022 года состоялся телефонный разговор Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилова с Министром иностранных дел Исламской Республики Пакистан Шахом Махмудом Курейши.
Стороны обсудили состояние и перспективы расширения узбекско-пакистанского стратегического сотрудничества в политико-дипломатической, торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной областях.
Рассмотрен ход реализации договоренностей, достигнутых по итогам встречи Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и Премьер-министра Пакистана Имрана Хана в г.Пекине 5 февраля 2022 года