O‘zbekiston va Tojikiston Prezidentlari keng ko‘lamli hamkorlikni yanada rivojlantirish muhim ekanini qayd etdilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun Ashxobod shahrida o‘tayotgan Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti sammiti doirasida Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Davlat rahbarlari O‘zbekiston-Tojikiston strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalarini ko‘rib chiqdilar. Keng ko‘lamli savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada mustahkamlash muhim ekani qayd etildi.
Sanoat, energetika, qishloq xo‘jaligi, transport, turizm va boshqa ustuvor sohalarda istiqbolli kooperatsiya loyihalarini amalga oshirishga alohida e’tibor qaratildi.

Президенты Узбекистана и Таджикистана отметили важность дальнейшего развития полномасштабного сотрудничества
На полях саммита Организации экономического сотрудничества, проходящего сегодня в городе Ашхабаде, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с Президентом Республики Таджикистан Эмомали Рахмоном.
Главы государств рассмотрели вопросы дальнейшего укрепления узбекско-таджикских отношений стратегического партнерства. Подчеркнута важность наращивания полномасштабного торгово-экономического сотрудничества.
Особое внимание уделено реализации перспективных проектов кооперации в отраслях промышленности, энергетике, сельском хозяйстве, транспорте, туризме и других приоритетных секторах. Отмечены важные программы культурно-гуманитарного обмена.