O‘zbekiston va Pokiston yetakchilari o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2021-yil 25-noyabr kuni Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Imron Xon bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari Bosh vazir Imron Xonni tavallud kuni bilan chin dildan qutlab, unga mustahkam sog‘lik, farovonlik va katta muvaffaqiyatlar, do‘st Pokiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tiladi.
Suhbat chog‘ida oliy darajada erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish masalalari hamda mamlakatlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Muloqotlar faollashgani, ikki tomonlama tovar ayirboshlash ko‘rsatkichlari sezilarli darajada o‘sgani va ishbilarmonlar o‘rtasidagi kooperatsiya kuchaygani mamnuniyat bilan qayd etildi. Qishloq xo‘jaligi mashinasozligi, farmatsevtika va kimyo sanoati, to‘qimachilik va qurilish materiallari tarmoqlari, boshqa sohalardagi investitsiya loyihalarini ilgari surishga alohida e’tibor qaratildi.

On November 25, 2021, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with the Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Imran Khan.
The President of Uzbekistan cordially congratulated Prime Minister Imran Khan, sincerely wishing him health, prosperity and great success, as well as peace and prosperity to the friendly people of Pakistan.
Issues of practical implementation of the agreements reached at the highest level and further prospects for enhancing mutually beneficial cooperation between the two countries were discussed during the conversation.
The intensification of the dialogue, the noticeable growth of indicators of bilateral trade and the strengthening of cooperation at the business level were noted with satisfaction. The main attention was paid to the promotion of investment projects in the agricultural machinery, pharmaceuticals and chemistry, the textile industry, the building materials industry and other areas.
The leaders discussed the issues of practical implementation of large infrastructure projects in the region.