O‘zbekiston va Pokiston yetakchilari o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2021-yil 25-noyabr kuni Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Imron Xon bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari Bosh vazir Imron Xonni tavallud kuni bilan chin dildan qutlab, unga mustahkam sog‘lik, farovonlik va katta muvaffaqiyatlar, do‘st Pokiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tiladi.
Suhbat chog‘ida oliy darajada erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish masalalari hamda mamlakatlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Muloqotlar faollashgani, ikki tomonlama tovar ayirboshlash ko‘rsatkichlari sezilarli darajada o‘sgani va ishbilarmonlar o‘rtasidagi kooperatsiya kuchaygani mamnuniyat bilan qayd etildi. Qishloq xo‘jaligi mashinasozligi, farmatsevtika va kimyo sanoati, to‘qimachilik va qurilish materiallari tarmoqlari, boshqa sohalardagi investitsiya loyihalarini ilgari surishga alohida e’tibor qaratildi.

Лидеры Узбекистана и Пакистана обсудили вопросы расширения взаимовыгодного сотрудничества
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 25 ноября 2021 года провел телефонный разговор с Премьер-министром Исламской Республики Пакистан Имраном Ханом.
Глава нашего государства сердечно поздравил Премьер-министра Имрана Хана с днем рождения, искренне пожелав ему здоровья, благополучия и больших успехов, а также мира и процветания дружественному пакистанскому народу.
В ходе беседы были рассмотрены вопросы практической реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне, и дальнейшие перспективы расширения взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами.
С удовлетворением отмечены активизация диалога, заметный рост показателей двустороннего товарооборота и усиление кооперации на уровне бизнеса. Особое внимание было уделено продвижению инвестиционных проектов в области сельхозмашиностроения, фармацевтики и химии, текстильной отрасли, промышленности строительных материалов и других сферах.