O‘zbekiston Prezidenti nomiga qutlovlar kelmoqda
Xorijiy mamlakatlar yetakchilaridan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga uning joriy yil 24-oktabr kuni bo‘lib o‘tgan saylovda davlat rahbari lavozimiga qayta saylangani munosabati bilan qutlovlar kelmoqda. Ularda O‘zbekiston Prezidentiga yangi zafarlar, O‘zbekiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tilaklari bildirilgan.
Shavkat Mirziyoyev Janobi Oliylariga
Hurmatli Shavkat Miromonovich!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti lavozimiga qayta saylanganingiz munosabati bilan samimiy tabriklarimni qabul qilgaysiz.
Ushbu g‘alaba Sizning ichki va iqtisodiy siyosatdagi islohotlaringiz natijasidir. Bu Sizning milliy davlatchilikni mustahkamlash, xalq farovonligini yuksaltirish borasidagi tashabbuslaringiz hamda milliy manfaatlarni mintaqaviy va xalqaro maydonda ilgari surish bo‘yicha pozitsiyangiz O‘zbekiston fuqarolari tomonidan qo‘llab-quvvatlanayotgani ifodasi hamdir.
Mamlakatingiz Sizning rahbarligingiz ostida bundan buyon ham jadal rivojlanishi va ravnaq topishini tilayman.
Qozog‘iston va O‘zbekiston ko‘p asrlik o‘zaro hurmat va yaxshi qo‘shnichilik an’analariga asoslangan har tomonlama strategik sheriklikni mustahkamlab borishiga va xalqlarimiz farovonligi yo‘lida izchil taraqqiy etishiga ishonaman.
O‘zaro hurmat va anglashuvga asoslangan do‘stligimizni yuksak qadrlayman. Kelajakda xalqlarimiz farovonligi yo‘lida yana bir bor uchrashishimizga umid qilaman.
Fursatdan foydalanib, hurmatli Shavkat Miromonovich, Sizga mustahkam sog‘lik va bitmas-tuganmas kuch-g‘ayrat, oilangizga baxt-saodat, birodar O‘zbekiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tilayman!
Samimiy tilaklar ila
Nursulton Nazarboyev,
Qozog‘iston Respublikasining
Birinchi Prezidenti - Elboshi
O‘zbekiston Respublikasida o‘tgan Prezident saylovidagi g‘alabangiz munosabati bilan samimiy qutlovlarimni qabul qilgaysiz.
Ovoz berish natijalari Sizning mamlakat ravniqini ta’minlash, uning xalqaro maydondagi nufuzini izchil oshirish va birodar o‘zbek xalqining farovonligini yuksaltirishga qaratilgan oqilona siyosatingiz umumxalq miqyosida qo‘llab-quvvatlanayotganidan dalolat beradi.
Ishonchim komil, Turkmaniston va O‘zbekiston o‘rtasidagi yaxshi qo‘shnichilik, do‘stlik va o‘zaro anglashuv tamoyillariga asoslangan do‘stona va iliq munosabatlar bundan buyon ham xalqlarimizning yorqin kelajagi yo‘lida jadal rivojlanishda davom etadi.
Ushbu yoqimli fursatdan foydalanib, Sizga, muhtaram Shavkat Miromonovich, mustahkam sog‘lik, baxt-saodat, davlat rahbari lavozimidagi mas’uliyatli faoliyatingizga muvaffaqiyatlar, birodar O‘zbekiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tilayman.
Chuqur hurmat bilan
Gurbanguli Berdimuhamedov,
Turkmaniston Prezidenti
Sizni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti lavozimiga katta ishonch bilan qayta saylanganingiz bilan dildan qutlayman.
Umummilliy ovoz berish natijalariga ko‘ra erishilgan dadil g‘alabangiz Sizning Yangi O‘zbekistonni – ijtimoiy-iqtisodiy hayotdagi ulkan yutuqlarga erishgan, sotsial-iqtisodiy jihatdan barqaror rivojlanayotgan, xalqaro maydonda yuksak obro‘-e’tiborga sazovor mamlakatni barpo etish g‘oyasini ro‘yobga chiqarishga qaratilgan strategik sa’y-harakatlaringiz umumxalq miqyosda qo‘llab-quvvatlanayotganidan dalolat beradi.
Qozog‘istonda Sizni birodar xalqlarimiz o‘rtasidagi hamkorlikni izchil rivojlantirish, do‘stlik va yaxshi qo‘shnichilikni mustahkamlashning qat’iy tarafdori sifatida bilishadi va hurmat qilishadi.
Ishonchim komil, birgalikdagi sa’y-harakatlar bilan ikki tomonlama strategik sherikligimizni mamlakatlarimiz va butun Markaziy Osiyo manfaatlari yo‘lida yanada yuksak darajaga olib chiqishga qodirmiz.
Kun tartibidagi barcha dolzarb masalalarni muhokama qilish uchun Sizni yaqin vaqtda Qozog‘iston Respublikasiga davlat tashrifi bilan kelishga taklif etaman.
Fursatdan foydalanib, hurmatli Shavkat Miromonovich, Sizga Vatan va xalq xizmatidagi fidokorona faoliyatingizga yangi muvaffaqiyatlar tilayman.
Hurmat ila
Qasim-Jomart Toqayev,
Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti
Qadrli Shavkat Miromonovich!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentidek yuksak lavozimga qayta saylanganingiz munosabati bilan Sizga samimiy tabriklarim va eng ezgu tilaklarimni yo‘llash menga katta mamnuniyat bag‘ishlaydi.
Sizga mustahkam sog‘lik, farovonlik, do‘st O‘zbekistonning barqaror taraqqiyoti yo‘lidagi faoliyatingiz yanada sermahsul bo‘lishini, birodar o‘zbek xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik, barqarorlik va ravnaq tilayman.
Prezident saylovidagi ishonchli g‘alabangiz Sizning mamlakatni izchil rivojlantirish va xalqaro maydondagi nufuzini mustahkamlashga qaratilgan siyosatingiz butun xalq tomonidan qo‘llab-quvvatlayotganining yana bir yorqin tasdig‘i bo‘ldi.
Mamlakatga rahbarligingizning navbatdagi davrida birodar O‘zbekiston bu yo‘lda yangi cho‘qqilarni zabt etishiga ishonaman.
Sizning Tojikiston va O‘zbekiston o‘rtasidagi do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik shaklidagi konstruktiv hamkorlikni har tomonlama rivojlantirish va mustahkamlash borasidagi izchil intilishingizni yuksak baholayman.
Birgalikdagi sa’y-harakatlar bilan Tojikiston bilan O‘zbekistonning samarali davlatlararo hamkorligini bundan buyon ham xalqlarimiz farovonligi va butun mintaqa manfaatlari yo‘lida ilgari suramiz.
Fursatdan foydalanib, mamlakatlarimiz munosabatlarini yangi amaliy mazmun bilan boyitishga birgalikda harakat qilishga tayyor ekanimni bildiraman.
Hurmat bilan
Emomali Rahmon,
Tojikiston Respublikasi Prezidenti
Qirg‘iz Respublikasining xalqi nomidan va shaxsan o‘z nomimdan Sizni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti etib saylanganingiz bilan chin qalbimdan muborakbod etaman.
Saylov natijalari O‘zbekistonning ko‘pmillatli xalqi Sizga yuksak ishonch bilan qarayotganini yana bir bor yaqqol ko‘rsatdi.
Sizning oqilona va uzoqni ko‘ra biladigan rahbarligingiz ostida O‘zbekiston davlatchilikni rivojlantirishda ulkan muvaffaqiyatlarga erishishiga qat’iy ishonaman.
Mamlakatimizda Sizning Qirg‘iziston-O‘zbekiston munosabatlarini rivojlantirish hamda Markaziy Osiyo xalqlarining ravnaqi yo‘lida mintaqaviy hamkorlikni mustahkamlashga qo‘shayotgan katta hissangizni yuksak qadrlashadi.
Biz bundan buyon ham siyosiy muloqotni faollashtirishga, ko‘p asrlik do‘stlik va yaxshi qo‘shnichilik an’analariga asoslangan ikki tomonlama munosabatlarni kengaytirish va mustahkamlash ustida birgalikda ishlashga tayyormiz.
Ushbu yoqimli imkoniyatdan foydalanib, Sizga, muhtaram Shavkat Miromonovich, mustahkam sog‘lik, mas’uliyatli davlat lavozimidagi faoliyatingizga yangi muvaffaqiyatlar, birodar O‘zbekiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tilayman.
Sadir Japarov,
Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti lavozimiga qayta saylanganingiz bilan Sizni dildan qutlayman.
Saylovdagi ishonchli g‘alabangiz – Sizning mamlakat farovonligi yo‘lidagi siyosatingiz birodar o‘zbek xalqi tomonidan qo‘llab-quvvatlayotgani, haqiqiy yetakchi sifatida Sizga katta ishonch va hurmat bilan qarayotganining yorqin ifodasi.
Ozarbayjon va O‘zbekistonni xalqlarimizning mushtarak ma’naviy qadriyatlariga asoslangan do‘stlik va birodarlik munosabatlari chambarchas bog‘lab turadi. Aloqalarimizning bugungi darajasi, ushbu mustahkam poydevorga qurilgan o‘zaro manfaatli hamkorligimiz kundan-kunga kengayib borayotgani katta mamnuniyat bag‘ishlaydi.
Boy milliy-ma’naviy qadriyatlarimizdan kuch olayotgan Ozarbayjon-O‘zbekiston do‘stligi va strategik sherikligi birodar xalqlarimiz irodasiga muvofiq bundan buyon ham yuqorilab, mustahkamlanib borishiga ishonaman.
Hurmatli Shavkat Miromonovich, Sizga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat, birodar O‘zbekiston Respublikasining farovonligi va ravnaqi yo‘lida oliy davlat lavozimidagi faoliyatingizga yangi muvaffaqiyatlar tilayman.
Ilhom Aliyev,
Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti
Oliy davlat lavozimiga qayta saylanganingiz munosabati bilan samimiy tabriklarimni qabul qilgaysiz.
Ishonchli g‘alabangiz yuksak obro‘-e’tiboringiz, saylovchilarning sizga bo‘lgan ishonchi baland ekanining yorqin va shubhasiz dalili bo‘ldi. Xalq kuchli, mustaqil, zamonaviy davlat barpo etish borasida tanlangan yo‘lga sodiq ekanini tasdiqladi.
Sizning tajribali rahbarligingizda O‘zbekiston Respublikasi jadal rivojlanishda, iqtisodiy salohiyati va xalqaro maydondagi o‘rnini mustahkamlashda davom etadi.
Umid qilamanki, yaqin vaqtda ikkimiz shaxsan uchrashib, ikki tomonlama hamkorlikning joriy va istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilib olamiz.
Ushbu yoqimli fursatdan foydalanib, Sizga, muhtaram Shavkat Miromonovich, sihat-salomatlik, bitmas-tuganmas kuch-g‘ayrat hamda Vatan farovonligini ko‘zlab mo‘ljallangan rejalaringizga muvaffaqiyatlar tilayman.

На имя Президента Узбекистана поступают поздравления
От лидеров зарубежных стран на имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают поздравления в связи с его переизбранием на должность главы государства. В них выражаются искренние пожелания новых успехов Президенту, мира, благополучия и процветания народу Узбекистана.
господину Шавкату Мирзиёеву,
Уважаемый Шавкат Миромонович!
Примите мои искренние поздравления по случаю переизбрания на пост Президента Республики Узбекистан.
Эта победа – результат Ваших реформаторских шагов во внутренней и экономической политике. Это также проявление поддержки граждан Узбекистана Ваших инициатив по укреплению национальной государственности, повышению благосостояния народа и Вашей позиции в продвижении национальных интересов на региональной и международной арене.
Желаю и впредь динамичного развития и процветания стране под Вашим лидерством.
Уверен, что Казахстан и Узбекистан будут и дальше укреплять всестороннее стратегическое партнерство, заложенное многовековыми традициями уважения и добрососедства, и динамично развиваться во благо наших народов.
Высоко ценю нашу дружбу, основанную на взаимном уважении и взаимопонимании. Надеюсь, что в будущем мы еще раз встретимся на благо наших народов.
Пользуясь случаем, уважаемый Шавкат Миромонович, желаю Вам крепкого здоровья и неиссякаемой энергии, успехов и удачи в Вашем благородном деле, благополучия Вашей семье, а братскому народу Узбекистана – мира и процветания!
С искренними пожеланиями,
Нурсултан Назарбаев,
Первый Президент Республики Казахстан - Елбасы
Примите мои самые искренние поздравления по случаю Вашей победы на президентских выборах в Республике Узбекистан.
Итоги голосования являются свидетельством всенародной поддержки провидимой Вами дальновидной политики, направленной на процветание страны, последовательный рост её авторитета на международной арене и улучшение благополучия братского народа Узбекистана.
Уверены, что, дружественные и добрые отношения между Туркменистаном и Республикой Узбекистан, основанные на принципах добрососедства, дружбы и взаимопонимания, будут и впредь динамично развиваться на благо светлого будущего наших народов.
Пользуясь этой приятной возможностью, желаю Вам, уважаемый Шавкат Миромонович, крепкого здоровья, счастья и успехов в Вашей ответственной деятельности на посту главы государства, а братскому народа Узбекистана - мира и процветания.
С глубоким уважением,
Гурбангулы Бердымухамедов,
Президент Туркменистана
Примите сердечные поздравления по случаю Вашего убедительного переизбрания на пост Президента Республики Узбекистан.
Уверенная победа по итогам общенационального голосования свидетельствует о всенародной поддержке Вашего стратегического курса, направленного на воплощение идеи «Нового Узбекистана» - страны с впечатляющими достижениями в общественно-политической жизни, устойчивым социально-экономическим ростом и высоким авторитетом на международной арене.
В Казахстане Вас знают и уважают как твердого сторонника поступательного развития сотрудничества, укрепления дружбы и добрососедства между нашими братскими народами.
Убежден, совместными усилиями мы сможем вывести двустороннее стратегическое партнерство на более высокий уровень в интересах наших стран и всей Центральной Азии.
Для обсуждения всего комплекса вопросов актуальной повестки дня приглашаю Вас посетить Республику Казахстан с государственным визитом в ближайшее время.
Пользуясь случаем, уважаемый Шавкат Миромонович, желаю Вам новых успехов в Вашем самоотверженном служении своей Родине и народу.
Касым-Жомарт Токаев,
Президент Республики Казахстан
Дорогой Шавкат Миромонович,
Мне доставляет огромное удовольствие направить Вам сердечные поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего переизбрания на высокий пост Президента Республики Узбекистан.
Желаю Вам крепкого здоровья, благополучия и дальнейшей плодотворной государственной деятельности на благо устойчивого развития и прогресса дружественного Узбекистана, а его братскому народу — мира, стабильности и процветания.
Ваша уверенная победа на президентских выборах является еще одним ярким подтверждением всенародной поддержки Вашего политического курса, направленного на поступательное развитие страны и укрепление ее авторитета на международной арене.
Убежден, что в предстоящий период Вашего руководства страной братский Узбекистан достигнет новых высот на этом пути.
Высоко оцениваю Ваше последовательное стремление к всестороннему развитию и углублению отношений дружбы, добрососедства и конструктивного сотрудничества между Таджикистаном и Узбекистаном в формате стратегического партнерства.
Уверен, что мы совместными усилиями и впредь будем продвигать эффективное таджикско-узбекское межгосударственное взаимодействие на благо народов наших стран и в интересах всего региона.
Пользуясь возможностью, выражаю свою готовность к совместным действиям по обогащению содержания отношений двух стран новыми практическими примерами.
Эмомали Рахмон,
Президент Республики Таджикистан
Уважаемый Шавкат Миромонович,
От имени народа Кыргызской Республики и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на пост Президента Республики Узбекистан.
Итоги выборов в очередной раз наглядно продемонстрировали высокое доверие к Вам многонационального народа Узбекистана.
Глубоко убежден, что под Вашим мудрым и дальновидным руководством Узбекистан достигнет впечатляющих успехов в дальнейшем государственном развитии.
В Кыргызстане высоко ценят Ваш большой вклад в развитие кыргызско-узбекских отношений и укрепление регионального сотрудничества во благо процветания народов Центральной Азии.
Мы готовы и дальше активно наращивать политический диалог и совместно работать по расширению и углублению двусторонних отношений, основанных на многовековых традициях дружбы и добрососедства.
Пользуясь этой приятной возможностью, искренне желаю Вам, уважаемый Шавкат Миромонович, крепкого здоровья, дальнейших успехов в ответственной государственной деятельности, а братскому народу Узбекистана - мира, благополучия и процветания.
Садыр Жапаров,
Президент Кыргызской Республики
Сердечно поздравляю Вас с переизбранием на пост Президента Республики Узбекистан.
Ваша убедительная победа на выборах - яркое проявление поддержки братским народом Узбекистана Вашего политического курса, проводимого во благо Вашей страны, большого доверия, уважения к Вам как к истинному лидеру.
Азербайджан и Узбекистан соединяют прочные отношения дружбы и братства, вытекающие из общих духовных ценностей наших народов. Нынешний уровень наших связей, расширяющееся с каждым днем взаимовыгодное сотрудничество, построенное на этой нерушимой основе, вызывают особое удовлетворение.
Уверен, что дружба и стратегическое партнерство между Азербайджаном и Узбекистаном, которые черпают силы в наших богатых национально-духовных ценностях, и впредь будут развиваться по восходящей и углубляться в соответствии с волей наших братских народов.
Уважаемый Шавкат Миромонович, желаю Вам крепкого здоровья, счастья, новых успехов в высшей государственной деятельности во имя благополучия и процветания братской Республики Узбекистан.
Ильхам Алиев,
Президент Азербайджанской Республики
Примите самые искренние поздравления по случаю переизбрания Вас на высший государственный пост.
Убедительная победа наглядно демонстрирует Ваш высокий авторитет, представляет собой красноречивое и бесспорное свидетельство большого доверия избирателей. Народ всецело подтвердил приверженность взятому курсу на построение сильного, независимого, современного государства.
Убежден, что под Вашим опытным руководством Республика Узбекистан продолжит динамичное раrзвитие, укрепление экономического потенциала и позиций на международной арене.
Надеюсь, что в скором времени у нас будет возможность в ходе личной встречи обсудить текущие и перспективные направления двустороннего взаимодействия.
Пользуясь этим приятным случаем, желаю Вам, уважаемый Шавкат Миромонович, крепкого здоровья, неиссякаемой энергии и успехов в реализации намеченных планов на благо своей Родины.