O‘zbekiston Prezidenti yetakchi xalqaro konsalting kompaniyalari bilan yaqindan hamkorlik qilish muhim ekanini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2021-yil 30-sentabr kuni shu kunlarda Toshkent shahrida o‘tayotgan Iqtisodiy forum tadbirlarida ishtirok etayotgan «Rothschild&Co» kompaniyasi kuzatuv kengashi raisining o‘rinbosari baron Erik de Rotshild boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
Ushbu nufuzli xalqaro konsalting va investitsiya kompaniyasi bilan mamlakatimizdagi yangi iqtisodiy islohotlar dasturi doirasidagi ustuvor loyihalarni ilgari surishda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
«Coca-Cola Uzbekistan» korxonasidagi davlat ulushini xorijiy investorga sotish bo‘yicha kelishuvni amalga oshirish jarayonida muvaffaqiyatli hamkorlik qilingani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Bundan tashqari, mamlakatimiz milliy energetika kompaniyalarini transformatsiya qilish jarayonlarini qo‘llab-quvvatlash borasida qator muhim loyihalar amalga oshirilmoqda.
O‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish, davlat korxonalarini xususiylashtirish, bank sektorini isloh qilish, vinochilikni rivojlantirish masalalarida yuqori malakali konsultatsiya xizmatlarini jalb qilish hamda gumanitar almashinuv dasturlarini amalga oshirishdagi imkoniyatlar alohida qayd etildi.
Yangi imkoniyatlarni o‘rganish va istiqboldagi sheriklik loyihalarini tayyorlash uchun qo‘shma ishchi guruhni shakllantirishga kelishib olindi.

President of Uzbekistan notes the importance of close partnership with leading international consulting companies
On September 30, 2021, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received a delegation of the Rothschild&Co, led by the Vice-Chairman of the Supervisory Board, Baron Eric de Rothschild, which participates in the events of the Economic Forum taking place these days in the city of Tashkent.
Issues of further expansion of mutually beneficial cooperation with an authoritative international consulting and investment company in the field of promoting priority projects within the framework of a new program of economic reforms in Uzbekistan were considered.
The successful experience of interaction in the implementation of the transaction for the sale of the state share in the Coca-Cola Uzbekistan to a foreign investor was noted with satisfaction.
In addition, several important projects are underway to support the transformation of national energy companies.
The opportunities for enhancing mutually beneficial cooperation and attracting highly qualified consulting services on the privatization of state-owned enterprises, reforming the banking sector, developing winemaking, as well as implementing humanitarian exchange programs were emphasized.
An agreement was reached to form a joint working group to explore new opportunities and prepare promising partnership projects.