O‘zbekiston Prezidenti yetakchi xalqaro konsalting kompaniyalari bilan yaqindan hamkorlik qilish muhim ekanini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2021-yil 30-sentabr kuni shu kunlarda Toshkent shahrida o‘tayotgan Iqtisodiy forum tadbirlarida ishtirok etayotgan «Rothschild&Co» kompaniyasi kuzatuv kengashi raisining o‘rinbosari baron Erik de Rotshild boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
Ushbu nufuzli xalqaro konsalting va investitsiya kompaniyasi bilan mamlakatimizdagi yangi iqtisodiy islohotlar dasturi doirasidagi ustuvor loyihalarni ilgari surishda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
«Coca-Cola Uzbekistan» korxonasidagi davlat ulushini xorijiy investorga sotish bo‘yicha kelishuvni amalga oshirish jarayonida muvaffaqiyatli hamkorlik qilingani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Bundan tashqari, mamlakatimiz milliy energetika kompaniyalarini transformatsiya qilish jarayonlarini qo‘llab-quvvatlash borasida qator muhim loyihalar amalga oshirilmoqda.
O‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish, davlat korxonalarini xususiylashtirish, bank sektorini isloh qilish, vinochilikni rivojlantirish masalalarida yuqori malakali konsultatsiya xizmatlarini jalb qilish hamda gumanitar almashinuv dasturlarini amalga oshirishdagi imkoniyatlar alohida qayd etildi.
Yangi imkoniyatlarni o‘rganish va istiqboldagi sheriklik loyihalarini tayyorlash uchun qo‘shma ishchi guruhni shakllantirishga kelishib olindi.

Президент Узбекистана отметил важность тесного партнерства с ведущими международными консалтинговыми компаниями
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 30 сентября 2021 года принял делегацию компании «Rothschild&Co» во главе с заместителем председателя наблюдательного совета бароном Эриком де Ротшильдом, которая участвует в мероприятиях Экономического форума, проходящего в эти дни в городе Ташкенте.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения взаимовыгодного сотрудничества с авторитетной международной консалтинговой и инвестиционной компанией в области продвижения приоритетных проектов в рамках новой программы экономических реформ в нашей стране.
С удовлетворением отмечен успешный опыт взаимодействия при осуществлении сделки по реализации иностранному инвестору государственной доли в предприятии «Coca-Cola Uzbekistan».
Кроме того, осуществляется ряд важных проектов по поддержке процессов трансформации национальных энергетических компаний.
Особо отмечены возможности расширения взаимовыгодного сотрудничества и привлечения высококвалифицированных консультационных услуг в вопросах приватизации государственных предприятий, реформирования банковского сектора, развития виноделия, а также осуществления программ гуманитарного обмена.
Достигнута договоренность о формировании совместной рабочей группы для изучения новых возможностей и подготовки перспективных проектов партнерства.