Албаниянинг Ўзбекистондаги янги тайинланган элчиси ишонч ёрлиқларини топширди
27 ноябрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Албаниянинг Ўзбекистондаги янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Генц Пецанидан ишонч ёрлиқларини қабул қилди.
Суҳбат давомида икки томонлама ҳамкорликни ўзаро савдо, инвестициялар, туризм, таълим ва маданий алмашинув соҳаларида кенгайтириш масалаларига қаратилди.
Шунингдек, мамлакатлар ўртасидаги сиёсий мулоқотни мустаҳкамлаш ҳамда икки томонлама шерикликни янада чуқурлаштиришга хизмат қиладиган янги ташаббусларни қўллаб-қувватлаш борасида умумий интилишлар ифода этилди.

The newly appointed Ambassador of Albania to Uzbekistan presented his letters of credence
On November 27, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov received the credentials from Genc Pecani, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Albania to Uzbekistan.
During the conversation, the focus was on expanding cooperation in areas of mutual interest, including trade, investment, tourism, education, and cultural exchange.
A shared commitment was also expressed to strengthening political dialogue and supporting new initiatives that will deepen the partnership between the two countries.