Ўзбекистон ва Қозоғистон Президентларининг учрашуви бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев давлат ташрифи билан мамлакатимизга келгач, давлат раҳбарлари “Тошкент-Ҳумо” халқаро аэропортида суҳбат ўтказдилар.
Ўзбекистон – Қозоғистон стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада ривожлантириш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Ташриф дастурига мувофиқ, эртага, 15 ноябрь куни, олий даражадаги музокаралар ҳамда Олий давлатлараро кенгашнинг иккинчи йиғилиши бўлиб ўтади.
Саммит доирасида йирик қўшма лойиҳалар ишга туширилиши ва икки томонлама ҳужжатларнинг катта тўплами имзоланиши кутилмоқда.

A meeting between Presidents of Uzbekistan and Kazakhstan held
Upon the arrival of the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev on a state visit at the invitation of President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, a meeting between the two heads of state took place at Tashkent-Humo International Airport.
The leaders exchanged views on further deepening Uzbek-Kazakh strategic partnership and alliance relations.
In accordance with the program of the visit, tomorrow, on November 15, high-level talks and the second meeting of the Supreme Intergovernmental Council will take place.
Within the framework of the summit, the launch of major joint cooperation projects is expected, as well as the signing of a substantial package of bilateral documents.