Ўзбекистон ва Қозоғистон Президентларининг учрашуви бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев давлат ташрифи билан мамлакатимизга келгач, давлат раҳбарлари “Тошкент-Ҳумо” халқаро аэропортида суҳбат ўтказдилар.
Ўзбекистон – Қозоғистон стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада ривожлантириш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Ташриф дастурига мувофиқ, эртага, 15 ноябрь куни, олий даражадаги музокаралар ҳамда Олий давлатлараро кенгашнинг иккинчи йиғилиши бўлиб ўтади.
Саммит доирасида йирик қўшма лойиҳалар ишга туширилиши ва икки томонлама ҳужжатларнинг катта тўплами имзоланиши кутилмоқда.

Состоялась встреча Президентов Узбекистана и Казахстана
По прибытии Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева с государственным визитом по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, в международном аэропорту «Ташкент-Хумо» состоялась беседа глав двух государств.
Лидеры обменялись мнениями по вопросам дальнейшего углубления узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества.
В соответствии с программой пребывания завтра, 15 ноября, состоятся переговоры на высшем уровне и второе заседание Высшего межгосударственного совета.
В рамках саммита ожидается запуск масштабных совместных проектов кооперации, а также подписание солидного пакета двусторонних документов.